Lajme

Mërgimtarja 26-vjeçare që mposhti tumorin dhe tani gëzon një familje të shëndetshme

Ishte vetëm 16 vjeçe, derisa po qëndronte për pushime në Kosovë, kuptoi se nuk ishte në rregull diçka me shëndetin e saj. Pas disa analizave, doli se Krenare Jahaj ishte e prekur me tumor, transmeton albinfo.ch.

Pavarësisht se ishte kohë shumë e vështirë për të, ajo qëndroi e freskët dhe me kalimin e kohës ajo u shërua. Ajo gjatë një interviste në televizionin e Kosovës tregoi se kishte mbështetje të madhe nga familja, në veçanti nga i dashuri i saj.

Lajmi tjetër që e goditi atë ishte se mjekët i kishin komentuar lajmin se ajo nuk mund të mbetet shtatëzënë dhe ksisoj, Krenarja ishte mërzitur shumë nga ky lajm.

Fati ishte në dorën e saj, pasi ajo u shërua nga sëmundja e tumorit dhe jo vetëm kaq. Pas disa vjetëve ajo mbeti shtatzënë, në çudi e madhe edhe për mjekët.

Ajo tani gëzon shëndet të plotë dhe një familje që çdokush do ta dëshironte. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI