Futboll

Milani fiton dhe shpallet kampion i Italisë pas 11 vjetësh

Milani ka shënuar fitore ndaj Sassuolos me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së fundit në Serie A, duke u shpallur kampion i Italisë.

Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në sulm, duke e ditur që nuk duhet ta humbitnin këtë lojë.

Milani u shpall kampioni i Italisë me 86 pikë, dy më shumë se sa Interi që mbetet i dyti.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI