Lajme

Modeli i makinës elektrike Volkswagen ID.4

Volkswagen ka filluar dërgesat e modelit të ri elektrik ID.4 në Gjermani, transmeton albinfo.ch.

Thuhet se dërgesat e para u organizuan njëkohësisht para fabrikës Transparent në Drezden dhe Autostadt në Wolfsburg, ndërsa prodhimi i këtij modeli zhvillohet në fabrikën Zwickau në Gjermani.

Sipas fabrikës gjermane, ata kanë 23.500 porosi për ID.4 në Evropë, të dhëna deri në fund të shkurtit, dhe deri në fund të vitit ata planifikojnë të shesin rreth 150.000 njësi në gjithë botën, që është një e treta e totalit të tyre prej 450.000 automjeteve të planifikuara elektrike këtë vit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI