Lajme

Momentet kur punonjësi bie nga dera e avionit kur nuk kuptoi se shkallët ishin larguar (Video)

Pamje dramatike si dhe qesharake u publikuan sot nga një hyrje aeroporti në Indonezi, kur një punonjës i pavëmendshëm bie nga disa metra lartësi në pistë, përcjell albinfo.ch.

https://x.com/NoCapFights/status/1791045786194821564?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1791045786194821564%7Ctwgr%5E76ae586ade244c1466f517aff001f330129b7224%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffmimages.net%2Fvideo-momentet-shokuese-kur-punonjesi-bie-nga-dera-e-avionit-kur-nuk-kuptoi-se-shkallet-ishin-larguar%2F  

Anëtari i ekuipazhit nuk e kishte idenë se kolegët në tokë i kishin larguar shkallët e zbritjes nga mjeti TransNuse Airbus që kishte përfunduar zbarkimin.

Ai shihet duke folur me dikë brenda avioni teksa nis të dalë.

Por stafi kishin larguar tashmë shkallët e lëvizshme dhe ai bie ashpër në asfaltin disa metra poshtë.

Me gjithë disa plagë të pësuara, burri raportohet se është jashtë rrezikut për jetën, shkruajnë mediat vendase.

Zyrtarët e aeroportit të Xhakarta thanë se po hetojnë incidentin dhe se do të marrin masa që diçka e tillë të mos përsëritet në të ardhmen.