Futboll

Muriqi në listën e lojtarëve të ftuar ndaj Bayernit

Lazio do të përballet sonte me Bayern Munichun në kuadër të fazës së parë eliminatore në Champions League.

Klubi italian ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për këtë ndeshje mjaft të rëndësishme.

Pjesë e kësaj liste është edhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi dhe portieri shqiptar, Thomas Strakosha.

Mbetet të shihet nëse Inzaghi do t’u japë mundësi dy futbollistëve shqiptarë në këtë ndeshje të rëndësisë së madhe.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI