Kosova

Muriqi shënon gol, Kosova në epërsi ndaj Irlandës së Veriut

Kosova ka kaluar në epërsi me golin e shënuar nga Vedat Muriqi në minutat e para të pjesës së dytë të përballjes mes Kosovës dhe Irlandës së Veriut, e cila po zhvillohet në stadiumin “Windsor Park”, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dardanët në këtë përballje po synojnë 3 pikë për të siguruar vendin e 2-të në grup,

VIDEO:

https://www.supersport.al/wp-content/uploads/2022/09/gol-muriqi.webm?_=2

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI