Futboll

Ndeshjet e sotme, kush siguron kualifikimin

Sot zhvillohen katër ndeshje në Kampionatin Evropian

Kampionati Evropian po vazhdon me ndeshje shumë interesante, por edhe vendimtare, sepse zhvillohen ndeshjet e fundit nëpër grupe, shkruan albinfo.ch.

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit në Grupin B dhe C. Nga ora 18:00 përballen Holanda dhe Maqedonia e Veriut dhe Ukraina e Austria. Holandezët kanë gjashtë pikë dhe kanë siguruar kualifikimin, ukrainasit dhe austriakët kanë nga tri pikë, ndërsa ballkanasit janë pa pikë.

Në Grupin B, Belgjika që ka siguruar kualifikimin përballet me Finlandën që ka tri pikë, ndërsa ndeshja tjetër e grupit është mes Rusisë dhe Danimarkës. Rusët kanë tri pikë, kurse danezët ende janë pa pikë. Këto takime zhvillohen nga ora 21:00.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI