Lajme

Në Zvicër raportohen 2156 infeksione të reja dhe 62 të vdekur

Sot, e premte, BAG raporton mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus, transmeton albinfo.ch.

Që nga e enjtja 2156 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 26,667. Shkalla e pozitivitetit është 8.1 përqind. BAG raporton gjithashtu 62 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 92 persona  u shtruan në spital. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI