Lajme

Austri: 2,748 persona të infektuar, në 24 orë

Pas kufizimeve, Austria ka ulje të madhe të infektimesh gjatë 24 orëve të fundit.

Të hënën numri i pacientëve të infektuar me Covid 19 në Austri ka shënuar rënie të konsidrueshme, gati 50% në raport me një ditë më parë, transmeton albinfo.ch.

Për herë të parë që disa muaj, numri i të infektuarve ka rënë nën 3 mijë pacientë me Sars-Cov-2.

Autoritetet shëndetësore të këtij shteti në raportin e tyre 24-orësh treguan se sot ka pasur vetëm 2,748 raste infektimesh.

Deri më tash ka pasur gjithsej 282,456 persona që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, raportojnë mediat austriake, transmeton albinfo.ch.

Në krahasim me bashkitë e tjera të Austrisë, ditëve të fundit ka pasur një rënie të theksuar të të infektuarve edhe në Vjenë.

Ditë më parë Austria ka pasur deri në mbi 9 mijë raste me Covid dhe sot ky numur tregon se masat e ndërmarra nga ky shtet kanë dhënë rezultate. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI