E-Diaspora

Zvicër: “Rinia e Palçishtit” dhuron 11 mijë franga për të prekurit nga tërmeti

Mijëra euro kanë dhuruar si donacion deri më tani diaspora

Mërgimtarët kanë dhuruar mijëra euro deri më tani për t’i ndihmuar të prekurit nga tërmeti dhe për t’i rinovuar banesat e tyre në Shqipëri.

11 mijë euro kanë dhuruar edhe organizata e shqiptarëve “Rina e Palçishtit”, e cila vepron në Zvicër dhe Gjermani, përcjell albinfo.ch.

Këto mjete kjo organizatë i ka dhuruar në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët”, në të cilin janë grumbulluar miliona euro për ta ndërtuar Durrësin e shkatërruar nga tërmeti.

Donacioni nga Rini e Pallçishtit per Shqiperine, drejt per drejt me Elvis Naçi dhe kryesin ton??

Publiée par Rinia e Pallçishtit sur Dimanche 1 décembre 2019


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI