Shqiperia

Për nder të 28 Nëntorit, Dua Lipa do të elektrizojë Tiranën

Dua Lipa mban koncert falas në Tiranë më 28 Nëntor

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të performojë në Tiranë më 28 nëntor, shkruan albinfo.ch.

“Sot, Dua Lipa, mikesha jonë e Tiranës dhe e Shqipërisë, ka vendosur ta mbyllë turin e saj botëror në Tiranë, në datën 28 Nëntor, me një koncert falas për të gjithë. Do të festojmë Ditën e Flamurit dhe Festën e Pavarësisë, por edhe mbylljen e një viti të mrekullueshëm për Tiranën si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, për t’ia kaluar stafetën titullit “Qyteti Europian i Sportit 2023”. Do të festojmë siç i ka hije një qyteti “, tha Erion Veliaj.

Po ashtu edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se: “Me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, në këtë ditë të bekuar të kombit tonë që do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbej”.