Futboll

Pesë skuadra evropiane presin “sinjalin” nga Mesi

Sipas të përditshmes britanike “Guardian”, Lionel Mesi ka një klauzolë të veçantë në kontratën e tij që “i mundëson atij të largohet falas në fund të sezonit”.

Posaçërisht pas problemeve me drejtorin teknik Erik Abdal, i cili akuzoi lojtarët e Barçës se ishin të pakënaqur nën drejtimin e trajnerit Ernesto Valverde dhe nuk po përpiqeshin aq sa duhet. Ndërkohë, në anën tjetër, Lionel Mesi kërkoi emrat e atyre që janë të pakënaqur. Në këtë krizë, presidenti Bartomeu uli tensionin pas takimit me Mesin dhe Abidalin.

Mirëpo tani shumë klube evropiane janë kthyer kah Barcelona në pritje të vendimit të Lionel Mesit. Paris Sen-Zhermeni, Interi, Juventusi, Mançester Junajtedi dhe Mançester Siti janë klubet që po presin sinjalin për të drejtuar oferta drejt yllit argjentinas. Natyrisht se skuadra e Pep Guardiolas mbetet favorite për të siguruar shërbimet e tij.