Bota

Po, udhëtimi me tren nëpër Evropë është shumë më i mirë se fluturimi – madje edhe me fëmijë

Ben McPartland i The Local vendosi të udhëtonte 2000 km me familjen e tij nëpër Evropë me tren - jo me aeroplan. Ja se si eci dhe a do ta rekomandonte?

Vera 2022 ka parë kthimin e njerëzve që udhëtojnë masivisht nëpër Evropë, qoftë për pushime, qoftë për të parë familjen, apo të dyja. Por, është parë gjithashtu kaos në aeroporte, sulme të linjave ajrore dhe më shumë pyetje se kurrë nëse duhet të fluturojmë fare ndërsa Evropa piqet nën valët e njëpasnjëshme të të nxehtit të shkaktuar nga kriza klimatike, përcjell albinfo.ch.

Por a ka vërtet alternativa praktike për të udhëtuar 2000 km nëpër Evropë në një hapësirë ​​të shkurtër kohore – me fëmijë të vegjël?

Gjendja e vështirë

Na duhej të shkonim nga Parisi në Portugali, ose për të qenë më të saktë në skajin perëndimor të Algarve në Portugalinë jugore, për një pushim familjar njëjavor. Nuk kishim aq shumë kohë për të udhëtuar atje dhe mbrapa, kështu që dilema ishte se si mund të arrinim atje, mjaft shpejt?

“Ne” në këtë rast jemi një familje me katër anëtarë, duke përfshirë dy fëmijë të moshës 5 dhe 7 vjeç, një mama mjaft e qetë dhe një baba (unë) që gjithnjë e më shumë del i skuqur kur shkon pranë një aeroporti.

Normalisht do të kishim fluturuar – siç bëmë kur shkuam në të njëjtin rajon të Portugalisë në tetor – por historitë e kaosit të aeroportit, vonesave, anulimeve, grevave dhe radhëve të pafundme nëpër Evropë në fillim të verës krijuan perspektivë. të marrësh aeroplanin shumë më pak tërheqës.

Më pas hidhni krizën klimatike dhe ndjenjën në rritje se ne si familje duhet të bëjmë përpjekje për kauzën.

Pra, mendimi për të fluturuar, gjatë atij që parashikuesit thonë se ishte një nga korrikët më të nxehtë të regjistruar në Evropë dhe ndërsa lumenjtë u thanë dhe zjarret digjen, thjesht nuk ndihej si një opsion i pranueshëm – gjithsesi për mua – kur kishte alternativa, përcjell tutje albinfo.ch.

Ekzistonte mundësia e vozitjes nga Franca në Portugali, siç bëjnë çdo verë shumë shtetas francezë dhe portugezë që jetojnë në Francë. Por ngasja gati 2,000 km atje dhe mbrapa për pushime vetëm një javë me dy fëmijë të lidhur pas me orë të tëra do të kishte telashe apo një avari.

Kështu që u largua duke marrë trenin. Por a do të ishte e zbatueshme? A do të shkonte diçka keq siç kishte paralajmëruar kolegu im Richard Orange në udhëtimin e tij hekurudhor nëpër Evropë me fëmijët këtë verë?

Planifikimi i rrugës

Me ndihmën e disa ekspertëve evropianë të hekurudhave vërtet të ditur si Jon Worth dhe informacionit nga uebfaqja e shkëlqyer The Man in Seat Sixty-One, ne shikuam linjat e ndryshme hekurudhore përmes Francës dhe Spanjës për në Portugalinë jugore.

Një problem ishte linja nga Spanja jugore në Algarve, që do të thoshte se më e mira që mund të bënim ishte të shkonim në Sevilje dhe më pas të merrnim me qira një makinë.

Në një moment, opsioni më i mirë dukej si një tren nate (mjaft i lirë me një kabinë të tërë të rezervuar për familjen) deri në Pyrenees (Latour-de-Carol) dhe më pas një tren lokal për në Barcelonë përpara se të udhëtonte në Portugali.

Por, në fund u vendosëm në trenin direkt nga Parisi në Barcelonë, kaluam natën në qytetin katalanas përpara se të merrnim trenin të nesërmen për në Sevilje dhe të merrnim makinën.

Do të ishte Parisi për në Portugali për dy ditë – ose për të qenë të saktë 7 orë në Barcelonë, një natë në hotel, para një udhëtimi pesë-orësh e gjysmë me tren për në Sevilje dhe një udhëtim treorësh me makinë. Ishte mënyra më e shpejtë pa fluturuar, me aq sa mund të shihnim.

Ishim gati të rezervonim biletat kur miku që po udhëtonte me hekurudhë nëpër Evropë përmendi opsionin Interrail.

Unë bëra Interrailing kur isha 18-vjeçar dhe ishte një mënyrë e shkëlqyer për të kaluar një muaj duke udhëtuar nëpër Evropë (dhe Marok), por kurrë nuk e kisha menduar se mund të ishte një opsion për një udhëtim të shpejtë në Portugali dhe kthim.

Por Interrail ka ndryshuar pak që nga viti 1996 dhe në të vërtetë që nga viti 1972 kur u lançua për herë të parë për moshën nën 21 vjeç.

Tani ofron leje që mund të përdoren për 4, 5 ose 7 ditë në muaj – perfekte për të udhëtuar në disa destinacione në një hapësirë ​​të shkurtër kohe.

Dhe, ky ishte çelësi – lejet Interrail për nën 11 vjeç janë falas nëse janë me një të rritur.

Pothuajse falas, sepse në disa vende si Franca dhe Spanja ju duhet ende të paguani për rezervimet e vendeve për këdo që udhëton.

Por kostoja e lejeve për dy të rritur, plus rezervimet e vendeve ishin më të lira sesa thjesht rezervimi i trenave direkt dhe shumë më lirë se fluturimi (më shumë për kostot më poshtë).

Përmbysjet

Le të fillojmë që të mos zgjohemi në orën 4 të mëngjesit dhe të mbërrijmë në stacionin e trenit tre orë përpara se treni të niset vetëm për të kontrolluar një çantë dhe më pas t’i kalojmë tre orët e ardhshme në radhë në linja të ndryshme – çanta, pasaportë, siguri, hipje etj.

Arritëm në Gare de Lyon rreth 30 minuta para se treni të nisej dhe hipëm pa radhë dhe treni u nis në kohë.

Krahasoni këtë me detyrimin për të marrë një taksi ose trenin RER për në aeroportin Charles de Gaulle dhe më pas do të gjeni veten në Paris tre orë më vonë ndërsa jeni në radhë për të hipur. (E di që nuk është gjithmonë kështu, por këtë verë këshilla ishte të mbërrinit tre orë para fluturimit tuaj për të kontrolluar çantat.)

Plus, nuk kishte kufizime për bagazhet në tren dhe nuk kishte nevojë të zbrazni çantat me siguri, sepse keni lënë një deodorant të vjetër në fund të çantës.

Megjithëse stacionet hekurudhore në Spanjë kanë aparate me rreze x të stilit të aeroportit për të kontrolluar të gjitha bagazhet, ato ishin shumë të shpejta dhe nuk rezultuan në ndonjë radhë të gjatë.

Me të vërtetë të impresionuar nga trenat me shpejtësi të lartë të Spanjës dhe skenari fantastik midis Madridit dhe Barcelonës…

Shtojini kësaj edhe ulëset e rehatshme me dhomë për këmbët, një bar ku mund të ecni dhe të kaloni orë të tëra duke parë peizazhin e bukur francez dhe spanjoll duke lëvizur pranë.

Ju mbërrini në qendër të qytetit – në rastin tonë në Barcelonë – kështu që nuk ka nevojë të merrni transport publik ose taksi për dhe nga aeroportet jashtë qytetit.

Kalimi i një nate në Barcelonë ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndërprerë udhëtimin – megjithëse pak i shtrenjtë (shih më poshtë).

Dhe gjithçka shkoi pothuajse në kohë. Mbi pesë udhëtime me tren në katër ditë patëm 15 minuta vonesë. Trenat me shpejtësi të lartë të Spanjës ishin fantastikë.

Për ta përmbledhur: kur fluturoni, pushimet tuaja fillojnë në të vërtetë vetëm kur mbërrini në destinacionin tuaj përfundimtar, sepse këto ditë dita e kaluar duke udhëtuar është një dhimbje koke e madhe, por me trenin pushimi fillon sapo të largoheni nga stacioni.

Është shumë larg, shumë më relaksuese.

Dobësitë

Por çfarë ndodh me fëmijët, ju thoni?

Po kjo mund të jetë një problem. Të udhëtosh për 7 orë në tren nuk është e lehtë me dy fëmijë të vegjël, por nëse vini të përgatitur dhe mund të mendoni për 75 mënyra të ndryshme për t’i zënë ata, nga vizatimi dhe luajtja e letrave deri te I-spiun dhe “numëroni njollat ​​e mia ngadalë”, atëherë është i mundur udhëtimi. do të jetë pa zemërim. (Të luash fshehurazi në një tren me 12 vagonë ​​nuk këshillohet.)

Dhe fëmijët përshtaten, kështu që pesë orë e gjysmë udhëtimi i ditës pasardhëse nga Barcelona në Sevilje ishte një fllad sepse ata u vendosën në ritmin e jetës dhe deri në atë moment kishin përpunuar kodin për të hyrë në celularin tim.

Një ankesë ishte se sa kohë iu desh trenit TGV për të kaluar përgjatë bregdetit jugor francez. A duhet vërtet të ndalet në Nimes, Montpellier, Beziers, Agde, Sete dhe Perpignan? A nuk mund t’i shërbejnë trenat lokalë këtyre stacioneve dhe TGV thjesht të shkojnë drejt në Spanjë?

Një tjetër shqetësim i vogël ishte ushqimi i trenit. Ndërsa makinat me shuplakë në trenat SNCF dhe Renfe janë të shkëlqyera për një kafe ose një birrë, ato në të vërtetë nuk ofrojnë një përzgjedhje të vakteve të shëndetshme, kështu që ju duhet të vini të përgatitur. Ne nuk ishim dhe shpenzuam shumë para për ushqim dhe pije të kota gjatë udhëtimeve.

Por nëse e dini këtë paraprakisht, mund të sillni gjithçka që dëshironi në tren, pa marrëzi rreth 100 ml kufizime në lëng.

Krahasimi i kostos

Përpunimi i krahasimeve të kostove është i vështirë dhe kushdo që kërkon të bëjë një udhëtim të ngjashëm do të ketë nevojë për një kalkulator pranë.

Është e vështirë të bësh një krahasim të drejtpërdrejtë midis fluturimit dhe marrjes së trenit, sepse shumë varet nga çmimet kur rezervon, rruga që dëshiron të marrësh dhe sa shpejt dëshiron të udhëtosh dhe nëse do të shkosh në klasin e parë apo standard.

Por për ne në kohën e rezervimit (afërsisht dy muaj përpara) fluturimet nga Parisi në Faro ishin rreth 1500 € për katër persona, biletat e trenit të rezervuara drejtpërdrejt me SNCF dhe Renfe (jo interrail) për katër persona ishin rreth 1200 € (kjo ndoshta mund të kishte qenë shumë më lirë më përpara), ndërsa opsioni Interrail – abonime 4 ditore plus rezervimet e vendeve ishte rreth 810 €.

Pra, në pamje të parë, udhëtimi me tren, veçanërisht përdorimi i lejeve të Interrail, ishte më i lirë – por më pas shto koston e dy netëve në hotele në qendër të Barcelonës dhe nuk kishte asnjë përfitim real financiar nga udhëtimi me tren.

Por atëherë nuk ishte e gjitha për paratë – çfarë çmimi për të mos kaluar tre orë në aeroportin Charles de Gaulle?

Sa e lehtë është për Interrail?

Interrail ishte një opsion i shkëlqyeshëm për ne, edhe pse ishte vetëm një udhëtim relativisht i shkurtër. Është më i përshtatshëm për ata që kërkojnë të bëjnë udhëtime të shumta nëpër vende të ndryshme, ndoshta me një ritëm më të ngadaltë. Por të qenit të lirë të fëmijëve ishte vendimtare për ne, kështu që familjet e tjera duhet patjetër të eksplorojnë opsionin.

Një pengesë e Interrailing përmes Francës dhe Spanjës është kërkesa për të rezervuar rezervimet e vendeve për trenat me shpejtësi të lartë.

Ndonëse kjo tingëllon mjaft e drejtpërdrejtë, ne nuk mund ta bënim atë përmes aplikacionit ose faqes së internetit Interrail, kështu që duhej të bëhej drejtpërdrejt me Renfe. Për shumicën e vendeve mund të rezervoni vende përmes aplikacionit Interrail (më shumë për këtë më poshtë).

Me SNCF kërkohej një telefonatë e gjatë, sepse ne rezervuam vendet për t’u siguruar që kishte disa të disponueshme përpara se të merrnim lejet e Interrail.

Për Parisin në Barcelonë, rezervimet kushtojnë 34 € për vendet e klasës standarde ose 48 € për klasin e parë.

Me Renfe ishte më e ndërlikuar edhe pse shumë më e lirë (rreth 10 deri në 12 euro për vend). Na u tha në telefon që për të rezervuar vende me Interrail duhet ta bëni atë ose në një stacion treni spanjoll ose me telefon, por vetëm nëse mund të merrni dhe të paguani për rezervimet në një stacion treni spanjoll brenda një kohe të caktuar.

Asnjëra nga këto nuk ishte e mundur kur rezervoni nga Parisi në maj/qershor. Por faqja e dobishme e internetit Man at Seat 61 rekomandoi të shkoni përmes personit që qëndron pas faqes së internetit AndyBTravels, i cili kërkon një tarifë të vogël. U shkëmbyen disa email dhe rezervimet tona për Barcelonën në Sevilje mbërritën në postë disa ditë më vonë.

Renfe dhe SNCF mund ta bëjnë më të lehtë për pasagjerët e Interrail.

Leja celulare Interrail në aplikacionin Rail Planner ishte shumë e lehtë për t’u përdorur. Ishte thjesht rasti i shtimit të ditëve kur udhëtonim dhe më pas shtoheshin udhëtimet specifike.

Kjo solli një kod QR për çdo udhëtim, por kontrollorët e biletave ishin gjithmonë më të shqetësuar për rezervimet e vendeve që kishim në letër.

Por gjithçka shkoi sipas planit.

Konkluzioni

Ato ditë të kaluara ulur duke pirë kafe, portokall dhe birrë (në filxhanë të veçantë) duke parë nga dritaret e trenit fusha, kodra, male, fshatra, plazhe dhe platforma treni ishin pjesë e festës.

Unë do të thoja që nëse keni një ose dy ditë për të lënë, atëherë ia vlen të udhëtoni nëpër Evropë me tren në vend të avionit – po, edhe me dy fëmijë të vegjël.

Ata madje mund t’ju falënderojnë për këtë një ditë nëse të gjithë ndihmojmë në shmangien e një fatkeqësie klimatike.

Këshilla

Është e vështirë të japësh këshilla, sepse çdo person ka kërkesa të ndryshme që duhen marrë parasysh – qoftë numri i pasagjerëve, koha e nevojshme për udhëtim, destinacionet, kostoja etj.

Shkruan Ben McPartland i The Local


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI