Shkurt.ch

Policia Bazelit në kërkim të një personi, ja arsyeja

Policia e Bazelit po kërkon për një person pasi një 29-vjeçar u qëllua dhe u plagos afër një klubi nate gjatë fundjavës. 

Viktima po trajtohet në spital. 

 Policia thotë se burri u qëllua ndërsa po ecte nëpër Brombacherstrasse. Ai është duke u përshkruar si rreth 30 vjeç, me mustaqe, flokë shkurtër dhe ka një pamje Evropës jugore, përcjell albinfo.ch. 

Arsyet për sulmin janë panjohura.