Lajme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ndërpret vizitën në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën e saj në Nju-Jork dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit, njofton Zyra e presidentes, transmeton Albinfo.ch.

“Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës demanton raportimet se delegacioni përcjellës i Presidentes në Nju-Jork ishte i madh. Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj”, thuhet në njoftim.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI