Futboll

Rashica realizon ëndrrën duke luajtur në Premierligë

Milot Rashica është transferuar në Angli te skuadra Norwich City, duke kaluar nga Werder Bremen

Milot Rashica me një hap të madh në karrierë. Ai largohet nga Bundesliga gjermane për të vazhduar karrierën në Prermierligë, te skuadra Norwich City, që këtë edicion ka hyrë në elitën angleze, përcjell albinfo.ch.

Rashica u transferuar për 11 milionë euro nga Werder Bremen. “Jam vërtet i entuziazmuar të luaj para tifozëve të Norëichit dhe në Premierëligë. Natyrisht se do të jap më të mirën për këtë klub në çdo ndeshje. Shpresoj të gëzoj tifozët me shumë gola dhe asistime. Mezi pres të filloj”, ka thënë Rashica për sajtin zyrtar të klubit të ri.

Ai ka shënuar 27 gola në 100 ndeshje në të gjitha garat për Ëerderin.

“Kam folur me trajnerin dhe e di se çka dëshiron ai të shohë prej meje. Bisedat me të kanë qenë ndihmë e madhe dhe jam shumë i entuziazmuar. Nuk njoh lojtarët dhe anëtarët e stafit, por kam shumë shokë të lojës dhe shokë këtu në Gjermani që kanë folur gjëra të mira për Norëich Cityn dhe mënyrën si funksionon klubi”.

Ai ka theksuar se kalimin në kampionatin anglez e ka ëndërruar gjithmonë.

“Gjithnjë ishte ëndërr për mua që të luaj në Premier League dhe jam shumë i lumtur që Norwichi ma ka dhënë këtë mundësi të madhe”.

Rashica kishte shkëlqyer te Werderi, por ka kohë që ka kërkuar përvojë të re. Ai te Kosova i ka 32 ndeshje dhe gjashtë gola të shënuar. Para Werderit ka luajtur te Vitesse, ku u transferua nga Vushtrria. Tani ka bërë hap tjetër në karrierë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI