Futboll

Rifillon ndeshja Danimarkë-Finlandë, përmirësohet gjendja e Eriksenit

UEFA ka dalë me një njoftim zyrtar për ndeshjen Danimarkë-Finlandë

UEFA ka bërë të ditur se ndeshja e ndërprerë ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës do të fillojë nga ora 20:30.

Takimi do të vazhdojë në katër minutat e fundit të pjesës së parë dhe do të ketë pesë minuta shtesë në pjesën e parë, shkruan albinfo.ch.

UEFA i dëshiron shërim të shpejtë Christian Eriksen. Gjendja e tij është stabile dhe po trajtojet në spital për teste të mëtejshme.

Edhe babai i futbollistit ka njoftuar se Eriksen është zgjuar dhe ka folur.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI