Lifestyle

Rita Ora i bashkohet fushatës sensibilizuese ‘Digital Detox Day’

Rita Ora i bashkohet yjeve që zotohen të heqin dorë nga rrjetet sociale për të ruajtur shëndetin mendor.

Rita Ora i është bashkuar listës së artistëve që po mbështetin fushatën sensibilizuese “Digital Detox Day”.

Ajo bashkë me anëtaren e grupit Little Mix, Jade Thirlwall u zotuan përmes Instagramit se do ta mbështesin këtë fushatë.

Sipas kësaj fushate, të famshmit largohen nga rrjetet sociale të shtunën, për të rritur ndërgjegjësimin e shëndetit mendor.

Këtë fushatë fillimisht e promovoi Zoe Sugg dhe Rizzle Kicks, për të ndihmuar në shëndetin mendor.

Rita përmes një postimi në Instagram, shkroi “Unë jam duke u fikur për shëndetin tim mendor me IAMWHOLEUK në Digital Detox Day”.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI