Futboll

Shaqiri, i gatshëm ta lërë Liverpool-in, e ardhmja e tij, “Seria A”

Mësohet se lojëtari shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka shprehur dëshirën të largohet nga Liverpool, transmeton albinfo.ch.

Xherdan Shaqiri: ′′I thashë bordit të Liverpoolit ndihem gati për një sfidë të re. Ata e pranuan vendimin tim dhe tani do të konsiderojnë oferta. Liverpooli nuk do të më ndalojë këtë verë”, ka thënë ai për CorSport, transmeton albinfo.ch.

′′Do të doja të kthehesha në Itali, dhe do të doja të luaja për Lazion”, shtoi Xherdan Shaqiri. /Albinfo.ch