Sporti

Shaqiri në fletëvotimin për kryetar komune

Xherdan Shaqiri është marrë si shembull në fletëvotimin për kryetar komune nga Demokracia në Veprim (DnV) për zgjedhjet për kryetar komune

Ylli i futbollit shqiptar, Xherdan Shaqiri është pjesë fletëvotimit për kryetar komune për zgjedhjet e këtij viti.

Shaqiri është marrë si shembull në fletëvotimin për kryetar komune nga Demokracia në Veprim (DnV) për zgjedhjet për kryetar komune.

Organizata Demokracia në Veprim, e cila monitoron procesin elektoral gjatë fushës dhe në ditën e zgjedhjeve, ka shfrytëzuar yjet e botës së futbollit si shembull në fletëvotimin për kryetar komune, shkruan arbresh.info.

Për t’iu treguar mënyrën e drejtë se si të votoni, DnV në mostër ka vendosur emrat tjerë të mëdhenj si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Jack Wilshere, Wayne Rooney, përcjell albinfo.ch.

Shaqiri është paraqitur si pjesë e Bayern Munich, edhe pse ai luan në Stoke, derisa gabime ka pasur edhe me futbollistë tjerë si Rio Ferdinand e Wayne Rooney.