Lajme

Shorti Euro 2024: Zvicra takohet me Gjermaninë mikpritëse

Janë hedhur shortet për Euro 2024 Gjermani. Zvicra në Grupin A do të përballet me mikpritësit Gjermaninë, pastaj me Skocinë dhe Hungarinë, përcjell albinfo.ch.

Në fillim ekipi i Murat Yakin luan kundër Hungarisë. Së dyti, Skocia e pret dhe finalja kurorëzuese është gjermanët, grup që po konsiderohet mjaft i realizueshëm për Zvicrën, sipas Blick.

Ndeshjet:

E shtunë, 15 qershor. Hungari – Zvicër në Këln

E mërkurë, 19 qershor Skoci – Zvicër në Këln

E diel, 23 qershor Zvicër – Gjermani në Frankfurt