Futboll

Shqipëri spektakolare kundër Moldavisë

Shqipëria mposhti Moladvinë në udhëtim 4 me 0.

Kuqezinjët dolën në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën e Moldavisë. Mbrojtja moldave gaboi me pasime në zonë dhe Cikalleshi e shfrytëzoi. Në minutën e 33-të Kejdi Bare shënoi goilin e dytë për shqiptarët. Ky ishte goli i parë zyrtar për Baren me kombëtaren.

Ndërsa golin e sigurisë e dha Trashi në minutën e 40-të, me një goditje që nga jashtë zonës së sigurisë.

Krejt në fund, në minutat shtesë Manaj shënoj edhe golin e katërt për Shqipërinë.

Goli i Cikalleshit on Vidnews.

Goli i Bares on Vidnews.

Goli i Trashit on Vidnews.

Goli i Manajt me finte on Vidnews.