Lajme

Sot Cyrihu është “në duar të shqiptarëve”

Mijëra të rinj e të reja, kryesisht shqiptarë, po festojnë sot në Cyrih. „Alba festival“ po e tund Cyrihun, me shumë yje të muzikës, ndër ta edhe Rita Ora, e cila pritet të performojë nesër, në ditën e dytë të festivalit! Albinfo.ch është partner ekskluziv medial i këtij festivali unik çfarë deri tash nuk kanë organizuar shqiptarët!

Në ambientet nën qiell të hapur në Hardturm Areal të Cyrihut, të rinjtë po kënaqen duke shijuar tingujt muzikorë të këngëtarëve të tyre të preferuar dhe atmosferën e shkëlqyer që është krijuar aty.

Albinfo.ch ju sjell me disa foto të zgjedhura, shijen e Alba Festival-it.