Lajme

Të dhënat e fundit të situatës epidemiologjike në Kosovë

169 raste të reja infektimesh, 2 raste të vdekjeve dhe 85 të shëruar nga Covid-19, janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan Albinfo.ch.

“Numri total i rasteve pozitive është 17.591, nga 85.042 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 659 raste të vdekjes”, bën të ditur IKSHP në raportin ditor.