Futboll

Të gjitha çiftet e 1/8 të finales në Euro 2020

Janë përcaktuar të gjitha çftet e 1/8 të finaleve në Euro 2020

Sot kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në grupe të Kampionatit Evropian, ku janë përcaktuar të gjitha çiftet e 1/8 e finales, shkruan albinfo.ch.

Zvicra, ku luan Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi do të përballet me kampionen e botës, Francën.

Super duel do të jetë ndërmjet Anglisë dhe Gjermanisë. Po ashtu sfidë shumë interesante është mes Belgjikës dhe Portugalisë, si dhe Kroacisë e Spanjës.

1/8 e finales

Zvicra-Franca

Anglia-Gjermania

Italia-Austria

Kroacia-Spanja

Suedia-Ukraina

Uellsi-Danimarka

Belgjika-Portugalia

Holanda-Republika e Çekisë


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI