The Sun: Forma e Granit Xhakës duhet të jetë shqetësuese për Arsenalin

Arsenali ka përfunduar sot ndeshjet e tyre parasezonale me një humbje në minutat e fundit kundër Barcelonës 2-1, që për shumë kënd ishte një fitore e pamerituar për Barcelonën.

Por, mediat në Angli kanë shkruar se forma e Granit Xhakës duhet ta shqetësojë klubin anglez, pasi që ai bëri disa gabime gjatë kësaj ndeshje Pierre-Emerick Aubameyang shënoi një gol të bukur në pjesën e parë që i dha Gunners epërsinë e merituar. Arsenali e pati në kontroll ndeshjen derisa Ainsley Maitland-Niles bëri atë gabimin e pafalshëm duke shënuar gol.

Lojtari i ri, i cili kishte një ndeshje mesatare deri në atë pikë, shënoi një gol qesharak që ia dha barazimin Barcës.

Por njëri prej lojtarëve që gaboi më se shumti në Spanjë ishte Xhaka përcjell Albinfo.ch.