AT Balkani

Vasfije Krasniqi, garon për deputete në zgjedhje

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, transmeton albinfo.ch.

Kjo u bë e ditur pas publikimit të listës nga LVV, ku Vasfije Krasniqi-Goodman do të bartë numrin 4 në listën zgjedhore.

Ndryshe, Krasniqi ka qenë viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës dhe është bërë zëri i të gjitha grave të dhunuara. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI