Futboll

Xhaka dhe Leverkuseni, përsëri në krye të Bundesligës

Granit Xhaka dhe Bayer Leverkusen janë kthyer në krye të tabelës së Bundesligës gjermane.

Në ndeshjen e fundit të xhiros së nëntë, që u zhvillua mbrëmjen e sotme kundër Freiburg, Leverkuseni fitoi me rezultat 2:1.

Në minutën e 36-të Florian Wirtz shënoi golin e parë, ndërsa pas një ore lojë, Noah Atubolu realizoi autogol. Manuel Gulde, shënoi pas 10 minutave, duke e kthyer rezultatin final, 2:1, përcjell albinfo.ch.

Tani Bayer Leverkusen ka 25 pikë në vendin e parë, dy më shumë se Bayern Munich teksa Freiburg mbetet me 13 pikë.