Qatar 2022

Xhaka, Lojtari i Ndeshjes

Granit Xhaka është zgjedhur futbollisti më i mirë i ndeshjes Zvicër-Serbi

Zvicra fitoi ndaj Serbisë 3:2 dhe siguroi kualifikimin në 1/8 e finales, ku do të luajë me Portugalinë.

Futbollisti më i mirë i ndeshjes është zgjedhur Granit Xhaka. Kapiteni i Zvicrës ishte lider, duke ndihmuar helvetikët në takimin vendimtar për kualifikim.

Xhaka është ndër futbollistët më të mirë të Nati-t, ku jo rastësisht është kapiten.