Feja

Xherdan Shaqiri uron Bajramin në tri gjuhë

Urimeve të shumta për Fitër Bajram i është bashkangjitur edhe futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri.

Në emër të tij dhe të familjës, ai ka uruar Bajramin në tri gjuhë: anglisht, shqip dhe gjermanisht, shkruan albinfo.ch.

“Happy Eid Mubarak. Urime festa e Fitër bajramit. Ich wünsche allen einen frohen Bajram. Xherdan and Family. Elhamdulillah”, ka shkruar Shaqiri në Instagram.

Së fundmi, Shaqiri mori edhe kritika pse e përdori fjalën “Elhamdulillah”, kur po shprehte gëzimin për fitoren e Liverpool-it në Ligën e Kampionëve. Ai u kritikua pse u shpreh vetëm në gjuhën arabe, e jo edhe në gjuhën shqipe.