Autotech

Xiaomi planifikon t’i bëjë telefonat 5G me kosto të përballueshme

Ky premtim i radhës vjen nga CEO i Xiaomi Lei Jun

Kompania tashmë tha se të gjithë telefonat me çmim mbi 285 dollarë që do të prezantohen vitin e ardhshëm do të kenë 5G. Xiaomi së shpejti mund të bëhet një prej lojtarëve më të mëdhenj në 5G pas premtimit për lansimin e 10 modeleve 5G vitin e ardhshëm.

Kompania tashmë tha se të gjithë telefonat me çmim mbi 285 dollarë që do të prezantohen vitin e ardhshëm do të kenë 5G.

Ky premtim i radhës vjen nga CEO i Xiaomi Lei Jun. Kjo lëvizje mund t’i bëjë telefonat 5G me kosto më të përballueshme. Aktualisht shumica e telefonëve 5G janë flagship me kosto të ulët, shkruan Observer.

Galaxy A90 5G është një prej telefonave 5G me kosto më të përballueshme, por kushton 860 dollarë.

Xiaomi, nga ana e tij, shet telefona 5G si Xiaomi Mi Mix 3 5G dhe Mi Mix Alpha. Por nuk është vetëm Xiaomi ai që po shtyn prej 5G për 2020. Apple më në fund do të sjellë 5G tek linja e iPhone, konkretisht me iPhone 12, përcjell albinfo.ch.