Shqiperia

Zelensky arrin në Shqipêri

Presidenti ukrainas Volodimir Zelensky tashmë ka arritur në Shqipëri ku është pritur me ceremoni.

Në aeroportin e Rinasit Zelensky u prit nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

“Nder i madh për të pritur Presidentin Zelensky në Tiranë. Një moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe dhe qëndrimin në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë”, shkruan Hasani.