Lajme

Zvicër: 4,876 raste të reja me Covid dhe 100 vdekje

Zyra Federale e Shëndetit Publik siguron informacion të përditshëm mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në shënimin e statistikave, ajo vazhdimisht përmbledh shifrat nga autoritetet.

4876 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zvicër, nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG), transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera ishte 30,392 teste.

Kjo rezulton në një normë pozitiviteti prej 16 për qind. BAG gjithashtu raporton 100 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.

Ndërkohë 257 persona shtesë janë shtruar në spital me Covid-19. /Albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI