Lajme

Zvicër, në 72 orët e fundit, 4032 infeksione me Covid

Në 72 orët e fundit, 4032 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 108,695. BAG gjithashtu raporton 15 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 102 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI