Lajme

Zvicra cilësohet vendi më i sigurt evropian për t’u vizituar këtë verë

Zvicra së fundmi u cilësua si vendi më i sigurt evropian për t' u vizituar këtë verë

Zvicra u emërua kohët e fundit vendi më i sigurt evropian për të vizituar këtë verë, transmeton albinfo.ch.

“Ocolateokollata është lumturia që mund të hash”, thuhet në parullën e fabrikës së çokollatave Aeschbach në Root, Zvicër.

Duke pasur parasysh bukurinë e maleve, liqeneve dhe vreshtave të tij, dhe pastërtisë së dukshme të ajrit të tij, vendi mund të dëshirojë të rivarrosë atë mesazh si “Zvicra është lumturi që mund të thithësh”, shkruan The Telegraph.

Ideja për të marrë frymë lehtë duket akoma më e përshtatshme, duke pasur parasysh që Zvicra është emëruar së fundmi vendi më i sigurt në Evropë për t’u vizituar këtë verë. Jo vetëm që është në listën e “sigurt” të FCO të destinacioneve që nuk kërkojnë vetë-izolim gjatë kthimit, por numrat Covid-19 kanë qenë jashtëzakonisht të ulëta, në krahasim me Gjermanin e Mbretërit e Bashkuara, përcjell tutje albinfo.ch.

Për shumë arsye të tjera, një udhëtim në Zvicër duket si antidota ideale për të kaluar një pushim ndryshe. Nga ecja deri në piknik dhe nga noti në çiklizëm, është pothuajse e lehtë të shijosh bukuritë e mëdha në këtë shtet.

Edhe në qytet, ka ajër të hapur – shumica e vendeve kanë një liqen, pishinë ose banjë noti të kompletuar me një skelë prej druri të platformave zhytëse të hapura, nga lagështira të ulëta deri tek veshët, dhe diku mirë për të ngrënë dhe pirë afër. /Albinfo.ch

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI