Futboll

Zvicra fton Xhemailin në ndeshjet kualifikuese për Evropian

Futbollistja shqiptare, Riola Xhemaili, është përfshirë në listën e 25 lojtareve të Zvicrës për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian.

Në Biel, Zvicra luan ndaj Hungarisë më 31 maj në Biel, ndërsa më 4 qershor në Budapest.

Xhemaili është pjesë e skuadrës elitare të Gjermanisë, Wolfsburgut. Me skuadrën gjermane fitoi Kupën.

Xhemaili luan në mesfushë, ndërsa është 21-vjeçare. Më herët karrierë ka bërë edhe te Freiburgu dhe Baseli.