Tematike

50 njerëz mbyten në vit në ujërat zvicerane

Rreth 50 persona mbyten në lumenjtë dhe liqenet në Zvicër çdo vit. Mes tyre janë kryesisht të rinj dhe të huaj. Nga 42 të vdekur në vit mesatarisht, 42 ishin meshkuj, njoftoi Bfu. Gjysma e këtyre janë mes moshave 15 dhe 44 vjeç. Ndër arsyet për aksidentet fatale tek të rinjtë ishin mbivlerësim i aftësive të individit dhe një nivel më i ulët i përvojës gjatë notimit.

Konsumi i alkoolit dhe drogës rrit edhe më shumë rrezikun e aksidenteve. Në liqene dhe lumenj, ku rrymat e rrezikshme nuk janë gjithmonë të njohura, kjo mund të ketë pasoja fatale.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/50-njerez-mbyten-ne-vit-ne-ujerat-zvicerane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.