Feja

BISHZ uron besimtarët me rastin e fillimit të Muajit të Ramazanit

Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e shtunë më 27 maj 2017

Bashkësia Islame Shqiptare për Zvicër BISHZ ka uruar besimtarët myslimanë për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit duke i’u dëshiruar agjërim të lehtë.

«Muaji i Ramazanit është ndër obligimet më fisnike në të cilin muaj kultivohen vlerat njerëzore dhe humane, toleranca, respekti i ndërsjellët dhe dashuria midis njerëzve. Duke dëshiruar që ky muaj i shenjtë të pasqyrojë në mënyrë të denjë bindjen fetare dhe sprovën për të iu përkushtuar lartësimit shpirtërorë. Lus Zotin që ky muaj të gjejë familjet tona dhe shoqërinë tonë në përgjithësi dhe shtetin helvetik në harmoni, mirëqenie, siguri, lumturi dhe dashuri. Lusim Zotin të na mundësoj që ta përjetojmë këtë muaj me besim dhe sinqeritet të plotë, të na lehtësoj agjërimin, të na bëj prej adhuruesve të sinqertë, të na i falë mëkatet dhe të na kaplojë me mëshirën e Tij.», thuhet në njoftimin e kryetarit të Bashkësisë Islame të Shqiptarëve të Zvicrës, Mustafë Memeti.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/bishz-uron-besimtaret-me-rastin-e-fillimit-te-muajit-te-ramazanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.