Sporti

Lenjani në Zvicër, e kërkon Sioni

Futbollisti shqiptar, Ermir Lenjani mund të kthehet sërish në Superligën zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Skuadra e Sionit me trajnerin Paoli Tramezzani po kërkojnë Lenjanin, i cili gjithashtu është pjesë e Kombëtares kuqezi.

Sioni ka bërë disa përforcime në këtë afat kalimtar dhe pritet që sezonin e ardhshëm të jetë shumë më e fortë. Lenjani do të vinte me parametër zero në skuadrën zvicerane.

Sioni gjithashtu është edhe në Ligën e Evropës, kurse mesfushori shqiptar kaloi një periudhë të tmerrshme në Francë me skuadrat Rennes dhe Nantes.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/lenjani-ne-zvicer-e-kerkon-sioni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.