Sporti

Lenjani në Zvicër, e kërkon Sioni

Futbollisti shqiptar, Ermir Lenjani mund të kthehet sërish në Superligën zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Skuadra e Sionit me trajnerin Paoli Tramezzani po kërkojnë Lenjanin, i cili gjithashtu është pjesë e Kombëtares kuqezi.

Sioni ka bërë disa përforcime në këtë afat kalimtar dhe pritet që sezonin e ardhshëm të jetë shumë më e fortë. Lenjani do të vinte me parametër zero në skuadrën zvicerane.

Sioni gjithashtu është edhe në Ligën e Evropës, kurse mesfushori shqiptar kaloi një periudhë të tmerrshme në Francë me skuadrat Rennes dhe Nantes.