Sporti

Majlinda synon Kampionatin Evropian dhe atë Botëror

Majlinda Kelmendi ka thënë se nuk e ka ndërmend të ndalet, derisa synimi është Kampionati Evropian e Botëror, që mbahen gjatë këtij viti

Ekipi i xhudos i Kosovës është kthyer nga Parisi, ku u mbajt Grand Slami i njohur në sportin e xhudos, e ku Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, derisa Distria Krasniqi të bronztën, raporton albinfo.ch.

Majlinda ka thënë se nuk e ka ndërmend të ndalet, derisa synimi është Kampionati Evropian e Botëror, që mbahen gjatë këtij viti.

“Jam shumë e lumtur që kam fituar në Paris dhe triumfet në Paris gjithmonë janë të veçanta edhe pse nuk ka qenë aspak lehtë. Është hera e katërt radhazi që kam fituar në Paris dhe ndihem shumë mirë”, ka thënë Majlinda para mediave.

Ajo ka folur edhe për synimet e saj. “Do të marr pjesë në Kampionatin Evropian e Botëror. Shpresoj se do të kem një vit pa lëndime”, ka theksuar kampionia olimpike.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/majlinda-synon-kampionatin-evropian-dhe-ate-boteror/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.