Sporti

Mbahet seminari i parë i FIFA-snë Kosovë

Alan Snoddy, ligjëron për gjyqtarët e futbollit kosovar. Në të kaluarën ka qenë gjyqtar dhe kontrollor në nivelet më të larta të futbollit evropian e botëror 

Për herë të parë në Kosovë organizohet seminar nga FIFA për gjyqtarët dhe vëzhguesit e futbollit. Nga 1 deri më 5 gusht, 40 gjyqtarët e Superligës dhe disa të Ligës së Parë do të kenë mundësi të mësojnë shumë gjëra nga instruktori, Allan Snodi, i cili në të kaluarën ka qenë gjyqtar dhe kontrollor në nivelet më të larta të futbollit evropian e botëror transmeton albinfo.ch.

Vlerësimi i gjyqtarëve, Kriteret e vlerësimit, Integriteti i zyrtarëve të ndeshjes, Incidentet kryesore në ndeshje dhe ndryshimet e rregullave të lojës 2017/18, kanë qenë temat që janë ligjëruar nga Snoddy në ditën e parë.

Në ditën e dytë të seminarit do të mbahen testet fizike për gjyqtarë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mbahet-seminari-i-pare-i-fifa-sne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.