Sporti

Napoli kërkon me ngulm Rashicën

Napoli kishte kërkuar edhe vitin e kaluar futbollistin e lindur në Vushtrri dhe tashmë është vënë pas tij edhe gjatë këtij afati kalimtar

Skuadra e Napolit është vënë pas mesfushorit sulmues të Kosovës, Milot Rashica, raportojnë mediat italiane.

 

Napoli kishte kërkuar edhe vitin e kaluar futbollistin e lindur në Vushtrri dhe tashmë është vënë pas tij edhe gjatë këtij afati kalimtar, përcjell albinfo.ch.

 

Kartoni i Rashicës vlerësohet rreth 8 milionë euro në treg nga Vitesse, aty ku gjatë dy sezoneve të fundit Rashica ka qenë një prej titullarëve të padiskutueshëm, duke luajtur mbi 60 ndeshje në kampionatin holandez, duke realizuar edhe 10 gola.

 

Milan dhe Udinese gjithashtu kërkojnë futbollistin e Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/napoli-kerkon-me-ngulm-rashicen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.