Sporti

Nga lufta yll në Holandë

Milot Rashica filloi karrierën në skuadrën e qytetit të lindjes, derisa në moshën 20-vjeçare kaloi në Twente për 300 mijë euro. Tashmë ai është yll në Holandë, ku ka luajtur për dy vite, duke i mahnitur edhe holandezët

Shumë futbollistë janë bërë yje, pasi ka qenë refugjatë, ose kanë ardhur nga familjet refugjate. Ka shumë të tillë që e kanë përjetuar edhe luftën.

I tillë është rasti i Milot Rashicës, i cili nga Vushtrria kaloi në Twente. “Puntosportnews.it” shkruan për rrugën që kaloi Rashica në jetën e karrierën e tij, përcjell albinfo.ch.

Ai filloi karrierën në skuadrën e qytetit të lindjes, derisa në moshën 20-vjeçare kaloi në Twente për 300 mijë euro.

Tashmë ai është yll në Holandë, ku ka luajtur për dy vite, duke i mahnitur edhe holandezët. Rashica është gjithashtu pjesë e rëndësishme e Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

Ai është i kërkuar nga disa skuadra evropiane, si Napoli e Paris Saint Germain.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/nga-lufta-yll-ne-holande/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.