Lajme

Rruga “Donald Trump” në Kamëz!

Pasi e kishte emëruar Qytetar Nderi, kryebashiaku i Kamzës, Xhelal Mziu e ka emërtuar një rrugë në bazë të presidentit amerikan, Donald Trump

 

Derisa shumë mbeten të shokuar dhe shumë nuk pajtohen me politikat e tij, Kamza është gëzuar që Donald Trump është emëruar president i SHBA-së. Pasi u shpall Qytetar Nderi, në Kamëz është emërtuar edhe një rrugë “Donald Trump”, shkruan “news.com.au”.

 

Ky është njëri nga qytetet më të varfra në Shqipërisë, kurse kryebashkiaku Xhelal Mziu është i njohur për ‘bëmat’ e tij, përcjell albinfo.ch.

 

Por, jo të gjithë janë të impresionuar nga kjo lëvizje e tij. “Mziu është duke na testuar neve. Shumë pak njerëz dinë për Trump”, tha shitësi i ambulantëve, Haxhi Hyra.

 

“As amerikanët nuk e duan Trump. Përveç kësaj ai është mik me presidentin rus, Vladimir Putin dhe pro Rusisë. Ai nuk është i mirë për ne, dhe as për Evropën”, thotë Tahiri, shoku i Haxhi Hyrës.

 

Por, Astrit Kastrati, aktualisht i papunë ka thënë se ky vendim është i drejtë pasi pa ndihmën e amerikanëve shteti shqiptar nuk do të kishte ekzistuar dhe Kosova nuk do të ishte e pavarur.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/rruga-donald-trump-ne-kamez-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.