E-Diaspora

Shqiptari gati të ekstradohet në vendlindje

Ai në Shqipëri ishte i dënuar në mungesë me dy vjet heqje lirie nga një gjykatë shqiptare

 

Gjykata e Oldenburgut ka vendosur që një shqiptar 42-vjeçar ta ekstradojë në vendlindje, shkruan “noz.de”.

Ai në Shqipëri ishte i dënuar në mungesë me dy vjet heqje lirie nga një gjykatë shqiptare, përcjell albinfo.ch.

42-vjeçari ishte dënuar për shitje gjësendesh në një market të dorës së dytë, ku këto gjësende nuk ishin të tij.

Ai u shpall në kërkim nga Interpoli dhe është arrestuar në Emsland. Shqiptari ishte mbrojtur nga një avokat në Shqipëri, por më pas kishte ikur në Gjermani dhe për të mos pasur ndonjë arratisje tjetër, gjykata e Oldenburgut ka vendosur ta ekstradojë në vendlindjen e tij.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shqiptari-gati-te-ekstradohet-ne-vendlindje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.