Sporti

Skuadra italiane dëshiron t’i bashkojë vëllezërit shqiptarë

Vëllezërit Ajeti mund të bashkohen sërish. Kësaj radhe në fushën e blertë. Mediat italiane bëjnë të ditur se Arlind dhe Albian Ajeti mund të bashkohen te skuadra italiane, Spal, raporton albinfo.ch.

Kjo skuadër është ngjitur në Serie A këtë sezon dhe dëshiron të përforcohet si në sulm, ashtu edhe në mbrojtje.

Për këtë arsye ata kërkojnë siguri në mbrojtje, dhe Arlind Ajeti është emri i duhur. Ai nuk është më në planet e Torinos dhe është e sigurt se do të largohet nga skuadra e Sinisa Mihajloviq.

Mediat italiane shtojnë se përveç Arlindit, Spal është e interesuar edhe për sulmuesin Albian Ajeti. Ai shkëlqeu me St. Gallenin në sezonin e fundit duke shënuar dhjetë gola, kurse është vetëm 20-vjeçar dhe me të ardhme të sigurt.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/skuadra-italiane-deshiron-ti-bashkoje-vellezerit-shqiptare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.