E-Diaspora

Strasburgu i jep të drejtë Zvicrës: Dëbimi i “raserit” shqiptar në Maqedoni

Dëbimi i një qytetari nga Maqedonia nuk shkel të drejtën e jetës familjare, kështu ka vendosur Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg duke konfirmuar vendimin e një gjykate zvicerane.

Siç raporton SRF, shqiptari me origjinë nga Maqedonia ka kryer tashmë një vepër penale para se ai ka humbur kontrollin e automjetit të tij në vitin 2000. Në një aksident të rëndë komunikacioni, pasagjeri i tij vdiq, përcjell albinfo.ch.

Gjykata e lartë zvicerane e dënoi me burgim. Ndërsa Zyra e Emigracionit ka vendosur dëbimin e tij në Maqedoni.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/strasburgu-i-jep-drejte-zvicres-debimi-i-raserit-ne-maqedoni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.