Sporti

Xhaka e Mustafi nuk i frikësohen Bayernit

“Stërvitja e fundit para super ndeshjes kundër Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Jemi në formë të mirë dhe të etur për fitore. Gati që të japim më të mirën tonë në Alianz Arena”, është shprehur Xhaka

Sonte Arsenalin e pret një ndeshje shumë e vështirë në Ligën e Kampionëve përballë Bayern Munichut në “Allianz Arena”, por Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka nuk i frikësohen aspak skuadrës gjermane, shkruan albinfo.ch.

 

Bayerni ka qenë shumë më i mirë se Arsenali në vitet e fundit, duke mos pasur shumë probleme për ta eliminuar skuadrën londineze.

 

Mustafa ka thënë se do të jetë vështirë, megjithatë, jo e pamundur për të fituar. “Është hera e parë për mua, por e di se Bayerni rregullisht ka eliminuar Arsenalin qe disa vjet. E dimë që Bayerni do të jetë vështirë të eliminohet, por ne e dimë se nëse luajmë me potencialin tonë, mund ta mposhtim”, ka thënë Mustafi për mediat angleze.

 

Granit Xhaka thotë se janë të etur për fitore, duke i dërguar sinjale nikoqirëve se udhëtojnë për rezultat pozitiv. “Stërvitja e fundit para super ndeshjes kundër Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Jemi në formë të mirë dhe të etur për fitore. Gati që të japim më të mirën tonë në Alianz Arena”, ka shkruar Xhaka në rrjetet sociale.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/xhaka-e-mustafi-nuk-i-frikesohen-bayernit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.