Lajme

1288 infeksione të reja me Covid në Zvicër

Në 24 orët e fundit, 1288 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 26,486. BAG raporton gjithashtu 3 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 36 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI