Lajme

Zvicër: 154 infeksione të reja me Covid, në 24 orët e fundit

Në 24 orët e kaluara, 154 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 18,660.

BAG gjithashtu raporton dy vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 16 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI